Ağrılı validelerden Diyarbakır validelerine destek

6

 

Ağrı’dan gelen 124 ana, dağa kaçırılan evlatlarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül’de HDP Vilayet Başkanlığı binası önünde oturma aksiyonu başlatan Diyarbakır analarını ziyaret ederek, desteklerini iletti.

Başlarına beyaz tülbent takan Ağrılı analar, terör örgütü PKK aleyhine slogan atıp, Diyarbakır’daki analarla Kürtçe ağıtlar yaktı, acılarına ortak oldu.

Ağrı’dan gelen analardan Söz Dinç, teröre reaksiyon göstererek, şöyle konuştu: “Allah’ın müsaadesiyle bunlardan kurtulacağız. İnşallah burayı da onlardan temizleyeceğiz. Hepimiz kardeşiz. Buraya, analara desteklerimizi iletmek için geldik. Hepimizin evladı var. İnşallah onlardan bu validelerin evlatlarını alacağız.”

Fatma Üncer de terör örgütünü lanetleyerek, evlatları için oturma aksiyonu yapan anaların gayelerine ulaşması için dua ettiklerini lisana getirdi.

Bir ana olarak Diyarbakır analarıyla gurur duyduklarını vurgulayan Üncer, “Bu validelerin evlatları bizim evlatlarımız üzeredir. Hepimiz aileyiz, Kürt, Türk fark etmiyor, hepimiz eşitiz. Biz evlatlarımız için geldik buraya, hepimiz Müslümanız.” diye konuştu.

Saltanat Kaya da analara destek için geldiklerini belirterek “Dileriz ki bu valideler bir an evvel evlatlarına kavuşur. Biz onlara destek için geldik. Allah hepsine yardım etsin. Allah devlete zarar, ziyan vermesin.” sözlerini kullandı.

Ağrı’dan gelen validelerden Nazemin Kınat, 8 yıl evvel evladının İstanbul’da çalışırken terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını anlattı.

Gözyaşlarına hakim olmayan ana Kınat, askerden geldikten sonra evladının dağa kaçırıldığını söz ederek, şunları kaydetti:

“Oğlum hangi zalimin elindedir bilmiyorum. Hangi zalimin elindeyse oğlumu göndersin. Artık evladımı istiyorum. On yıldır evladımı görmüyorum, artık kâfi. Allah onu götürenlerin belasını versin. Oğlumdan, gittiğinden beri hiç haber alamadım.”

 

Menşe ;Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir