Karayılan’ın yanındaydı, o bayan terörist öldürüldü

12

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Tunceli kırsalında aksiyon yapma hazırlığı içinde olan teröristlere yönelik Vilayet Jandarma Komutanlığımızca başlatılan hava destekli operasyon kapsamında tespit edilen 2 teröristin silahları ile birlikte JÖH timlerimizce etkisiz hale getirildiği dün bildirilmişti. Ortamda devam eden operasyonda bu sabah itibari ile etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 olmuştur. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin terör arananlar turuncu listede 600 bin TL bulunan Melsa (K) Beyan Dara isimli terörist olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Ortamda operasyonunun devam ettiği ve terörist ögelerin bulunmasına yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğü aktarıldı.

Öte yandan operasyonda meyyit olarak ele geçirilen Melsa Kod isimli Beyan Dara isimli teröristin terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’la birlikte çektirdiği fotoğrafı da ortaya çıktı. Tunceli’de örgütün bitme noktasına gelmesi nedeniyle Karayılan’ın nahiyeye kelamda Şark cephe YJA Star sorumlusu olarak bir mühlet yanında bulunan Beyan Dara isimli teröristi gönderdiğinin değerlendirildiği öğrenildi.

Evvelki gün “Kırmızı” ve Gri” listedeki terörist öldürülmüştü

Öte yandan İçişleri Bakanlığı ve Tunceli Valiliği evvelki günde Pülümür kırsalında 2 teröristin Jandarma ve MİT’in düzenlediği operasyonda hava desteğiyle 2 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 4 milyon TL mükafatla Al Listede aranan kelamda Dersim saha sorumlusu Çiçek kod isimli Ayten Ene ve 300 bin TL armağanla Gri Liste’de taraf alan Dilgeş kod isimli Mehdi Kaplan olduğu ortaya çıkmıştı.

Menşe ;Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir